Semenaření je dovednost, kterou ovládali všichni naši předci. A proto jsme i my stále tady. Pomalu ale jistě nás moderní způsob života, zrychlená doba a technologický pokrok plíživě zbavil zodpovědnosti za vlastní obživu. Proč bychom ale měli zodpovědnost za svůj život svěřovat do rukou korporací. Možná bychom si alespoň část mohli vzít zpět. A jak? Zkusit si vypěstovat vlastní semínka. Zkuste si jich pár vypěstovat pro radost a některé sklidit třeba ještě letos.
Celý článek
aneb vegetativní množení rostlin - samo domo. Určitě máte na zahradě alespoň pár druhů, kterých byste na zahradě chtěli pěstovat mnohem víc. Pokud s výsadbou nespěcháte, zkuste si je namnožit. V tomto článku budeme probírat vegetativní množení - tedy ne semeny.
Celý článek
Proč myslet v létě na zimu? Protože právě teď je ta nejvhodnější doba na zasetí a zasazení zeleniny, ze které budeme mít užitek, až napadne sníh a kdy na zahradách obvykle nic nesklízíme. V zimě ale nemusíte chodit nakupovat čerstvou zeleninu jen do obchodů, ale i do své komory, spíže a na zahradu nebo do skleníku. Zasejte teď a budete sklízet až do jara.
Celý článek
Jezírko by ve správné permakulturní zahradě nemělo chybět. Je to místo velké biodiverzity a stačí i malé. Jak ho vytvořit, aby bylo funkční? Podívejte se na toto video.
Celý článek
Ve městě máme často jiné podmínky než na vesnici nebo na větších zahradách. Jak pracovat s vodou v malém prostoru nebo ve městě? A co veřejné prostory? Ano, i tam se dá zadržet spoustu vody, jak na to zjistíte v této videolekci.
Celý článek
Podívejte se, co všechno je možné pěstovat v našich podmínkách. Poznáte spoustu neobvyklých a exotických druhů ovoce a zeleniny. Zahrada nemusí být vůbec nudná, ale může být velice pestrá - na barvy, chuťě a druhy. Zkuste si zasadit něco nového.
Celý článek
Co v srpnu vysévat, vysazovat a co lze ještě sklízet? Jakým pracím se můžeme věnovat a na co nezapomenout? Dočtete se v tomto článku.
Celý článek