Kategorie: Studovna

Všechny lekce (videa, články, návody a tipy)

Videolekce: Jak si navrhnout vlastní zahradu

Plánujete nebo měníte zahradu? Nekreslete si vlastní plánky a podle nich zahradu zrealizujte. Zahradního architekta potřebovat nebudete.

Celý článek

Článek: Biouhel – černé zlato do zahrady

Biouhel je skvělý a ekologický prostředek pro zlepšení půdy, zadržení více vody, živin a mikroorganismů v půdě. Rostliny s ním rostou prokazatelně lépe a můžete ho taky přimíchat do mulče, k trvalejším výsadbám nebo rovnou do záhonů k zelenině.

Celý článek

Článek: Jedlý balkon

I v bytě si můžete vypěstovat spoustu zeleniny, bylinek a dokonce i ovoce. V truhlících na okenních parapetech nebo na balkoně. Víc o zakládání a uspořádání jedlého balkonu se dozvíte v tomto článku.

Celý článek

Článek: Jak odplevelit záhony bez rytí a připravit je na jaro

Příroda je mocná a rozrůstá se rychle. Zvlášť na záhony, kde chceme pěstovat zeleninu. Co s tím, když záhony přerostou plevelem? Jak je odplevelit bez chemie a rytí? Víc v tomto článku.

Celý článek

Článek: Pěstování na malých prostorách a vertikální pěstování

I na malém prostoru můžete vypěstovat velikou úrodu. Využijte vertikání prostor a popněte co se dá. Tipy na maximální využití i několika málo metrů čtverečních najdete v tomto článku.

Celý článek

Videolekce: Propojuj prvky v zahradě

Aby zahrada fungovala jako celek, je dobré všechny prvky na zahradě propojit v jeden celek. Jak to udělat? Dozvíte se v této videolekci.

Celý článek

Článek: Jak používat Zahradníkův manuál

Zahradníkův manuál je přehledná tabulka s téměř 100 druhy zeleniny a bylinek. Usnadní vám pěstování zeleniny a plánování co kdy sít a sázet. Jak se v něm vyznat abyste z něj získali maximum? Přečtěte si návod.

Celý článek

Videolekce: Ekosystémy a mikroklimata v zahradě

Poznejte svou zahradu také z jiného pohledu a zjistěte, jaká místa se na vašem pozemku nacházejí. Při zkoumání budete překvapeni, kolik různých zákoutí najdete. Toto vám pomůže při správném výběru rostlin k osázení. Umístíte je tak na správná místa.

Celý článek

Videolekce: Koloběhy a toky energií na zahradě

Cykly se opakují stále, abychom ale přírodě dobře porozuměli a uměli s ní spolupracovat, je potřeba pochopit její cyklickou povahu. Jak s ní můžeme pracovat jako zahradníci v přírodních zahradách zjistíte v této videolekci.

Celý článek

Článek: Jak předpěstovat vlastní sazenice

Vypěstovat si vlastní sazeničky není až tak těžké. Zkuste to a nejen že ušetříte za nákup sazenic, ale budete mít mnohem větší radost z těch vlastních vypěstovaných. Navíc přesně víte, které odrůdy vyséváte a můžete zkusit víc zajímavých a neobvyklých druhů.

Celý článek
  • Nejnovější články
  • Archiv článků
  • Témata článků
  • Štítky