UDĚLEJTE 1. KROK

KE SVÉ RAJSKÉ ZAHRADĚ

Je to JEDNODUŠŠÍ než si myslíte.

Možná to není IN, ale FUNGUJE to!

BcA. Kateřina Špačková

Designérka a lektorka permakultury

Jste zahlceni všemožnými zahradnickými radami?

A nevíte za jaký konec to vzít?

 

Pokud...

 • Máte pozemek se kterým si nevíte rady
 • Nechcete "umělou" zahradu bez života (jen anglický trávník a túje)
 • Souzníte s přírodní zahradou a rádi byste si vypěstovali svou zeleninu bez zbytečné chemie
 • Nebo jen chcete zodpovědně a udržitelně pečovat o svou půdu?

 

Vyzkoušejte permakulturu

a proměňte POUŠŤ okolo sebe na

svou RAJSKÉ ZAHRADĚ.

Pokud chcete

zahradničit udržitelně,

musíte tvořit zdravou půdu.

Představa většiny lidí o zahradě je neustálé pletí, zalévání, rytí a používání různých chemických přípravků. Jedna zelenina v jednom řádku a celosezónní dřina.

 

Víte ale, že používání umělých hnojiv, časté rytí a narušování půdy způsobují její degradaci?

 

Ubývá prospěšných mikroorganismů a organické hmoty. Zpřetrhá se houbové mycelium - živá podzemní síť, po které se přenáší voda a živiny mezi rostlinami až na kilometry daleko.  

... tohle není cesta k udržitelné zahradě. Jde to i jinak...

Pokud je to i váš případ a svou péčí možná zahradě neúmyslně škodíte, nic si z toho nedělejte. Je to běžné, takto jsme se to naučili a dělá to skoro každý.

 

Permakulturní techniky umí půdu znovu oživit, nasytit ji vodou a během krátké doby zregenerovat, ať je jakkoliv zničená.  

Ne, nepřeháním. Ověřili jsme si to na vlastní zahradě...

Láskyplně pečujte o půdu

a mnohonásobně vám to vrátí.

Začínali jsme na naší horské písčité půdě plné kamenů, kde podle mého dědy prý nic neroste.

 

Začali jsme používat permakulturní techniky: vraceli jsme organickou hmotu do půdy, mulčovalizadržovali vodu v půdě. Naučili jsme se pracovat s energiemi na pozemku (slunce, vítr, voda...) 

 

A za 5 let jsme vytvořili místy i více než 15 cm krásné výživné humózní vrstvy, ve které nám vyroste témeř i koště.

 

A jak? Krmili jsme půdu a ne jen rostliny. Bohužel na většině zahrad je dnes půda hladová a vyčerpaná a proto všechno tak špatně roste.

Pouze pečovat o půdu, ale nestačí.

Aby zahrada fungovala jako celek, potřebujete nejdřív

SKUTEČNĚ DOBRÝ PLÁN.

Je to váš sen, tak si naplánujte

svou zahradu sami

Asi si říkáte, to nemůžu zvládnout. Jak si můžete navrhnout svou zahradu, když nejste zahradní architekt ani designér? Se zahradou teprve začínáte nebo jste nikdy v životě do hlíny nesáhli? Buďte bez obav, já na tom byla stejně.

 

Zvládnete to, protože na to nebudete sami. Ukážu vám jen ty důležité věci, které v praxi opravdu fungují a které jsme si sami vyzkoušeli. Povedu vás krok za krokem, vyvarujete se zbytečných chyb, a tím si ušetříte práci i čas.

 

Permakulturní design zná konkrétní techniky a postupy, které fungují po celém světě, inspiruje se totiž přírodou.

 

Dobrý den. 😊 Postupy o kterých píšete praktikuji uz víc než 20 let a třeba využití slepic pro úpravu zahonů pro dalši sezonu (k prohnojení, oddpletí a nakypřeni) je skvělá a funkční věc. Jinak skleníkem jste mě hodne inspirovala. Skleník jsem dlouho nebral na milost a tvrdil jsem že je to věc naprosto zbytečná, ale toto poslední dobou začínám přehodnocovat, a to právě především pro účel kterým se zabývá vaše poslední video - Jak mít svou čerstvou zeleninu celou zimu. Tuto tématiku delší dobu sleduji a uvažuji o pořízení. Díky za inspiraci😁 pokračujte v této osvětě, lidé to potřebují.😊
Luděk Matoušek

Nebojte se DĚLAT VĚCI JINAK.

Ale pozor! Mít permakulturní zahradu není tak úplně IN. Časem se může stát spíše jedlou džungli která bude připomínat lesní zahradu.

 

Může se vám stát, že se na vás lidé z okolí budou dívat skrz prsty. Nebo o vás budou dokonce říkat, "že máte na zahradě nepořádek". Permakulturní zahrada tak někdy může vypadat. Není to klasická zahrada, ale spíš jedlá lesní džungle.

 

Chcete mít "vystajlovanou" zahradu jako z katalogu s krátce střiženým anglickým trávníkem bez života nebo svůj malý kousek ráje, klidu a hojnosti?

 

Jestli je to opravdu váš sen, tak ho realizujte.

Přestavte si jaké by to bylo, kdyby se vaše zahrada stala oázou plnou voňavých květin, čerstvého ovoce a zeleniny a jeho spokojených obyvatel. Potěcha pro oko i pro duši.

 

Pokud si zahradu dobře naplánujete, bude tvořit smysluplný celek. A i na malém pozemku pak můžete být soběstačnější než jste dnes. Navíc práce na zahradě bude spíše příjemnou činností než jen rutinní dřinou. To by bylo super, že? 

 

Ale jako u všeho je potřeba udělat první krok. 

A kdo jsem?

BcA. Katka Špačková

"Žiju permakulturou a učím jak na jedlou lesní zahradu a udržitelnou domácnost."

 • Jsem lektorka permakultury a designérka.
 • Permakulturou se zabývám více než 10 let a na své zahradě si různé techniky ověřuji víc jak 5 let.
 • Skauting mě naučil objevovat a respektovat přírodu. Zajímá mě, jak doopravdy funguje náš svět.
Katka je to velmi pozitivní žena, která žije v souladu s přírodou se vším všudy. Nejen, že umí neuvěřitelně plynout s časem ale i její vize ohledně využití každého kousíčku zahrady jsou do detailu promyšlené. Pro ni prostě žití podle pravidel permakultury dává smysl a troufám si říct, že žije své poslání.
Hanka MartincováVyjímečná žena, nadšená žít život v souladu s přírodou.
Katka je výborná učitelka, při našem společném učení je vždy skvěle připravená a umí věci dobře vysvětlit. Nejvíce si cením jejich bohatých zkušeností s pěstováním zeleniny a ovoce a vytvářením vlastního permakulturního projektu na její zahradě. Je v poměrně drsných podmínkách - a přitom toho dokáže tolik vyprodukovat!
Denisa TomáškováLektorka české Akademie permakultury, designérka permakulturních a přírodních zahrad, žákyně zakladatele Permakultury Billa Mollisona
Katerina ako lektorka je skvelá pri komunikácii s účastníkmi kurzu, vie sa naladiť na druhého, vie zanietene rozprávať o permakulturnych témach, človek cíti v hĺbke svojej duše, že jej spojenie s bytosťami prírody je opravdové ❤️, že čo rozpráva aj zažíva a človek je tak nadšený, že si to chce hneď vyskúšať 😊

...

Počas kurzu PDC (Kurz permakulturného dizajnu) som si kládla otázku, že kde sa nachádza duchovný princíp permakulturny. Chvíľu som si aj myslela, že ho veru nenájdem... A potom nabehla lektorka Katka s rozprávaním a ukážkami vzorcov v prirode a ja som si povedala, že to je Ono!!! A našla som zároveň odpoveď prečo mi je permakultura blízka a prečo vnímam paralely medzi waldorfskou pedagogiku a permakulturou, vďaka Katke a jej snahe odovzdať, čo najviac zo svojho poznania aj ja som o poznanie bohatšia ❤️

...

Ďakujem Ti Katka za skvelé lektorovanie pri rôznych témach na kurze PDC ❤️. Odchádzala som z kurzu nielen s novými informáciami, súvislosti, ale aj s pozitívnou energiou, ktorou sršís, ktorá spája ľudí v jednu skvelú komunitu. Ešte raz vďaka 🌹
Ing. Tatiana Rafaela MaťováPedagožka a arte terapeutka ve Wadorfské škole v Bratislavě

A jaký je ten PRVNÍ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ KROK?

Zasejte své první semínko - opravdu dobrý plán a plody z něj budete sklízet nejenom vy po další roky. 

 

Permakultura vám poradí jak chytře, efektivně a s respektem propojit znalosti našich předků a s poznatky moderní vědy.

 

Proto jsem pro vás vytvořila 14ti denní online kurz na téma: Jak si naplánovat svou permakulturní zahradu tak, aby fungovala jako celek. Naučím vás jak splynout se svým pozemkem a vykročit na cestu k vaší rajské zahradě.

 

Jsou kurzy, které vám dají pár užitečných informací, které za čas zapomenete, na konci dostanete papír s razítkem a můžete jít učit. Pak jsou kurzy, které vám nad rámec toho zahýbou se všemi základovými kameny vašeho nazírání na přírodu a svět kolem nás a otevřou dveře k nekončícímu kontinuálnímu vzdělávání se, protože vám velmi rychle dojde, že toho víte hodně málo a vyučovat po jednom kurzu může jen chudý duchem. Úplný kurz permakulturního designu - PDC je ten druhý.

...

Jedná se o kurz nabitý letitými jak teoretickými tak praktickými znalostmi lektorek Denisy Tomáškové a Katky Špačkové. Podíváte se na způsob, jakým dnes pěstujeme a chováme jídlo a na katastrofální dopady této vědomé konzumní kolektivní ignorace a barbarství. To je ta smutná část, naštěstí je krátká. Velkou část kurzu budete společně nahlížet a učit se, jak hospodaří a navrhuje příroda a jakým způsobem můžete v malém i ve velkém zkopírovat její návrhářské mistrovství a jako bonus k té kráse si zajistit hojnost potravy.

...

Dostanete nástroje, praktické návody, možnost konzultace návrhu svého kusu země s profíky, v podstatě kompletní návod, jak si ten ráj na zemi navrhnout sami. Podíváte se na místa, kde již někdo něco vytvořil, nebo vytváří, lektorky se s vámi podělí o své úspěchy a nebojí se přiznat a ukázat chyby. Zjistíte mimo jiné, proč je vyvýšený záhon do našich podmínek nevhodný a že opravdu nemusíte mít bylinkovou spirálu, abyste byli perma-in, že permakulturní idealismus je fajn u kávy a počítače, ale když si stoupnete na prázdné hektarové pole s rýčem, tak tam teprve začíná veškerá legrace a spousta idealistů se po čase vrátí ke kávě a počítači.

...

Jako bonus potkáte podobné blázny jako jste vy, které uvidíte možná jednou za rok na konferenci, protože po většinu roku sází, plejí (ano, plejí), navrhují, mulčují, dělají chyby, a jak říká náš koňský trenér: “Liší se od všech, kteří v tom umí chodit.“ Za mě nejlépe investované peníze za dlouhou dobu. Skoro se mi chce říct ani tam nechoďte, změní vám to život ❤️.
Jůlie HábováÚčastnice letního běhu kurzu Úplného kurzu permakulturního designu PDC v Poděbradech 2020 - nadšená chovatelka koní

14ti denní online kurz

"1. KROK K RAJSKÉ ZAHRADĚ"

Co se ve 14ti denním online kurzu dozvíte?

 • Co je permakultura a jak funguje
  Pro začátečníky malý úvod, pro zkušenější opáčko.
 • Od snění k plánování
  Jaká je vaše vize? Víte co doopravdy chcete? Podíváme se na to, jak se od snu přesunout k reálným plánům. Pozorováním pozemku o něm zjistíte důležité informace, které později použijete při plánování a realizaci.
 • Jak začít a co dál
  Budete vědět, jak do budoucna postupovat, nebudete muset dělat zbytečné chyby a ušetříte si tak spoustu času.
 • Jak efektivně umisťovat prvky na pozemek
  Nestane se vám, že byste museli přesazovat stromy a keře. Naučíte se jak vše umístit na správná místa, která vyhovují jejich i vašim potřebám.

To vše ve 14 videolekcích (3+ hodiny videí)

14 videolekcí + doporučené akční kroky

Každý den vám zpřístupním jednu videolekci o délce přibližně 10-15 min. K lekcím dostanete seznam doporučených akčních kroků, které vám pomohou vše, co jste se naučili, aplikovat v praxi.

První týden se ve videolekcích dozvíte:

Jak pozorovat a dobře poznat svůj pozemek. Na co zaměřit svou pozornost. Také si uděláte představu o tom, co od své zahrady přesně chcete.

Druhý týden se ve videolekcích dozvíte:

Jak kopírovat z přírody to, co už funguje. A začnete si plánovat svou rajskou zahradu.

A navíc ke kurzu dostanete ještě tyto 3 BONUSY:

1# BONUS - Zápisník: Cesta k mojí rajské zahradě

Zápisník v elektronické podobě (k vytištění) se seznamem všech doporučených akčních kroků. Bude to váš prostor pro zápisky, nápady a sny. Můžete si poznamenat všechny postřehy z kurzu i pozorování vaší zahrady, které tak budete mít vždy po ruce.

2# BONUS - VIDEONÁVOD Jak si vytisknout mapu svého pozemku ve správném měřítku

Mapy můžete později použít jako omalovánky k zakreslování vašich nápadů. A protože budou v měřítku (které si zvolíte), budou se vám lehce budou zakreslovat např. velikosti stromů a keřů, záhonů nebo vzdálenosti...

3# BONUS - VIDEONÁVOD Jak pracovat s energiemi na pozemku

Dozvíte se co jsou sektory a zóny. Jak na svém pozemku zadržet co nejvíc slunečního svitu, vody a dalších prospěšných energií. Vypěstujete díky tomu zeleninu a ovoce i během letního sucha bez každodenního zalévání.

CELKOVÁ HODNOTA KURZU i se 3 bonusy:

14 videolekcí (3+ hodiny videí)
5600,-
1# Bonus - Zápisník: Cesta k mojí rajské zahradě
(zápisník v elektronické podobě)
300,-
2# Bonus - Videolekce: Jak si vytisknout mapu svého pozemku v měřítku
200,-
3# Bonus - Videolekce: Jak pracovat s energiemi na pozemku
500,-

CELKOVÁ HODNOTA KURZU I SE 3 BONUSY JE:    


6 600 Kč (€ 255)

Kurz obvykle prodávám za

 za 3 300 Kč  (€ 139)

teď ale se slevou 

jen za 2 480 Kč (€ 99)

První týden bude o tom...

 • Jaký je váš sen? Ujasníte si svou vizi a vytvoříte si seznam přání všeho, co na zahradě chcete.
 • Uděláte si jasno v tom, co už máte a co budete potřebovat k proměně vaší zahrady na rajskou zahradu.
 • Zjistíte jaké jsou přednosti a limity vašeho pozemku a jak s nimi naložit. Naučím vás dobře pozorovat svůj pozemek a uděláme si i rozbor půdy.
 • Naučíte se jak kopírovat z přírody to, co funguje. A budete umět vytvářet malé ekosystémy na své zahradě.

Druhý týden se dozvíte...

 • Jak si začít plánovat svou zahradu. Dobrým plánováním totiž předejdete zbytečným chybám a krokům, které by vás v budoucnu stály cenný čas a práci navíc. A taky si začnete tvořit plán své zahrady.
 • Naučíte se správně umisťovat jednotlivé prvky do zahrady v souladu s přírodními principy a energiemi. Získáte tak maximum výnosů i z malého pozemku.
 • Zjistíte jaký je postup při plánování i realizaci zahrady.

A o čem jsou ty 3 BONUSY?

1# BONUS - Zápisník: Cesta k mojí rajské zahradě

V elektronické podobě (k vytištění)

Do zápisníku si můžete poznamenat všechny postřehy z pozorování vaší zahrady a poznámky z kurzu, tak budete mít vždy po ruce. Najdete tam seznam všech nezbytných věcí, které byste měli mít v permakuturní zahradě" (rostliny, zvířata, stavby...) a další volné listy k doplnění. Všechny dporučené úkoly jsou také součástí.

2# BONUS - Videolekce: Jak si vytisknout mapu svého pozemku v měřítku

Do mapy ve správném měřítku lehce zakreslíte např. velikosti stromů a keřů, záhonů nebo různé vzdálenosti. Můžete je pak použít jako omalovánky k zakresování nápadů.

3# BONUS - Videolekce: Jak pracovat s energiemi na pozemku

Dozvíte se co jsou sektory a zóny. Jak na svém pozemku zadržet co nejvíc slunečního svitu, vody a dalších prospěšných energií. Vypěstujete díky tomu zeleninu a ovoce i během letního sucha bez každodenního zalévání. Do mapy si zakreslíte odkud přichází sluneční svit, mráz, voda atd.

Za 14 dní tohoto online kurzu se naučíte zásadní věci, které jsem zjišťovala víc než 10 let. Ušetříte čas strávený hledáním návodů, postupů a technik. Pozor, toto není kurz, na kterém byste si naplánovali svou zahradu od A do Z. Je to spíše úvod, první krok a pochopení základních stavebních kamenů. A navíc přístup k videím vám zůstane i po ukončení kurzu.

Získejte právě teď své místo v kurzu

za 3 300 Kč  (€ 139)

se slevou jen za 2 480 Kč (€ 99)

Je tento kurz opravdu pro každého?

Pro koho tento kurz není?

Permakulturní zahrady nejsou pro ty, kdo mají na své zahradě rádi sterilně uklizeno, potřebují mít posekaný trávník na milimetry a chtějí používat chemii. A pokud nemáte rádi hmyz, tak to pro vás nebude. Hmyzáci totiž permakulturní zahrady milují 🙂

Co se tu nedozvím?

Jak si vytvořit kompletní design své permakulturní zahrady. Tento kurz je spíš úvodem. Pokud máte zájem o kompletní design naučit se ho můžete na speicálním kurzu Úplný kurz permakulturního designu (PDC). Kurz také není zaměřený na pěstování zeleniny, ani na regeneraci půdy. Kurz je zaměřený na plánování nové zahrady nebo na vyladění té vaší stávající.

Zvládnu to i když teprve začínám?

Tento kurz je rozhodně pro ty co se svou zahradou teprve začínají. A pokud jste navíc nadšený začátečník půjde vám to o to snadněji 🙂

Co když zatím nemám svůj pozemek?

Nevadí, informace, které se naučíte Vám budoucí výběr pozemku usnadní a budete mít jasno v tom co a proč hledáte a jak by měl váš pozemek vypadat.

A co když vím o čem je permakultura, je to i pro mě?

Pokud máte svůj pozemek, ale pořád nevíte jak na to, určitě je tento kurz i pro vás. Pokud jste absolvovali kurz Úplného permakulturního designu (PDC), pak už asi víte o co jde a bylo by dobré zvážit, jestli opravdu tento kurz potřebujete. Nicméně i pokud jste pokročilí a ledacos víte, můžete v tomto kurzu najít spoustu zajímavých a praktických informací.

Určitě to zvládnete pokud:

 • Toužíte se svou rodinou žít udržitelněji a v souladu s přírodou.
 • Chcete si vytvořit svůj malý kousek ráje.
 • Cítíte zodpovědnost vůči přírodě a chcete dobře pečovat o kousek půdy, který vlastníte.
 • Máte otevřenou mysl a chcete se učit nové věci.
 • Nemáte obě ruce levé a víte, že to nebude bez počátečního úsilí.
 • A pokud máte odvahu jít za tím, co opravdu chcete.

Za 14 dní budete mít jasno v tom,

jak začít měnit svůj kousek

pouště na rajskou zahradu.

Pokud vám to dává smysl, tak neváhejte a OBJEDNEJTE SI SVÉ MÍSTO V KURZU.

S kurzem můžete začít hned po zaplacení (a nebo kdykoliv jindy - přístup k viedím vám zůstává)

FÉROVÁ GARANCE

Věřím, že vám můj online kurz pomůže k tomu, být o krok blíž vaší vysněné zahradě. Máte ode mně čestné slovo a týdenní garanci na vrácení peněz. Když zjistíte, že vám kurz nesedí, stačí mi napsat a vrátím vám 100% ceny zpět.

Jsem součástí Slušné firmy po boku dalších úžasných organizací a firem (jako např. Člověk v tísni, Amnesty International, Institut cirkulární ekonomiky a další). Stavím na principu slušnosti a dbám na zdraví své firmy - myslím na zákazníky, partnery a nezapomínám přitom ani na planetu.

V tomto 14ti denním online kurzu

za  3 300 Kč  (€ 139)  2 480 Kč (€ 99) dohromady obdržíte:

14 videolekcí (3+ hodiny videí) + doporučené akční kroky

3 BONUSY:

1# BONUS - Zápisník: Cesta k mojí rajské zahradě

2# BONUS - Videonávod: Jak si vytisknout mapu svého pozemku v měřítku

3# BONUS - Videonávod: Jak pracovat s energiemi na pozemku

Jdete do toho se mnou?

Jestli ANO, tak neváhejte a

zarezervujte si své místo v kurzu.

A nebojte hned po zaplacení, vám na e-mail pošlu přístupové údaje a můžete začít (nebo kdykoliv jindy - přístup k viedím vám zůstává).

 

nebo obdarujte své blízké ...

nebo se naučte pěstovat a uspořádat svou zahradu ještě rychleji ...

ONLINE KURZ: PĚSTUJ V PERMAKULUTNÍ ZAHRADĚ

3 300 Kč (€ 139)
1 980 Kč
(€ 85)
ONLINE KURZ S OKAMŽITÝM PŘÍSTUPEM

14DENNÍ ONLINE KURZ 
(7 VIDEOLEKCÍ, 3+HODINY VIDEÍ)

Začněte s jednoduchým pěstováním bez rytí, bez zbytečného pletí a zalévání. Naučte se, jak kombinovat zeleninu v záhonech a vše naplánovat, abyste mohli sklízet svou čerstvou zeleninu celý rok.